1.خداوند متعال چه نعمت هایی به من عطا کرده است؟

خداوند به ما عقل و فکر و استعداد و توانایی،خانواده،معلم،خوراک و پوشاک و صدها نعمت دیگر به ما داده است.

2.وظیفه ی ما در قبال نعمت های خداوند چیست؟شوظیفه ی ما این است که خداوند را عبادت کنیم،شکر گزار نعمت هایش باشیم و از دستورات او که برای سعادت و خوشبختی ما است پیروی کنیم.

3.شکر گزاری به چه معناست؟

شکر گزاری یعنی استفاده ی صحیح از نعمت ها،قدر نعمت ها را دانستن و به هدر ندادن آن ها است.

4.خداوند از ---اعمال---و ---رفتار--- من و از آنچه در ---قلب--- و ---فکر---من میگذرد آگاه است.

5.هنگامی که ما با دیگران روابطی برقرار می کنیم،دارای چه حقوقی هستیم؟

حقوق متقابل.

6.همراه حق چه چیز هایی وجود دارد؟

مسؤلیت و تکالیفی وجود دارد واین دو به منزله ی دو کفه ی ترازو هستند که باید تعادل آن ها حفظ شود.

7.کودکان در خانواده از چه حقی برخوردار هستند؟

از محبت و خوراک و پوشاک مناسب.

8.فرزندان در مقابل پدر و مادر چه مسؤیتی دارند؟

به والدین خود احترام بگذارند و از آن ها اطاعت کنند.

9.ما همان طور که حقوقی داریم .مسؤل هم هستیم.

10.مسؤلیت یعنی چه؟

یعنی وظایفی که بر عهده داریم وانتظار می رود که آن ها را انجام دهیم.

11.فرد مسولیت پذیر کیست؟

شخصی که وظایف خود را به خوبی انجام دهد به آن فرد مسؤلیت پذیر می گویند.

12.آیا انسانی هست که مسؤلیتی نداشته باشد؟

خیر هر کس در این دنیا همانطور که حق و حقوقی دارد مسؤلیتی هم دارد اما بعضی ها کمترو بعضی ها بیشتر.

13.یکی از مسؤلیت های مهم ما را نام ببرید؟

مراقبت از خود.

14.بدن ما چگونه است؟

بدن ما یکی از شگفتی های خلقت است که هر یک از اعضای بدن به ده بخش تشکیل شده است که مانند یک دستگاه پیچیده و برنامه ریزی شده وظایفی را بر عهده دارد.

15.ما چگونه از بدن خود مراقبت می کنیم؟

با خوردن غذا های مناسب و پرهیز از غذا ها و مواد مضر، رعایت بهداشت و نظافت، خواب کافی و ورزش.

16.ما چگونه از بدن خود محافظت می کنیم؟

در موقعیت های خطر ناک مثل گرما یا سرما ی شدید، ترقه بازی، عبور از خیابان و جاده با بی احتیاطی.

17. من باید تلاش کنم .استعداد. های خودم را بشناسم و آن ها را .شکوفا.کنم.

18.مراقبت از اعضای بدن را از جنبه ای دیگر بنویسید؟

با زبانمان دروغ نگوییم و غیبت نکنیم،با دست و پایمان کار خطا یا گناه انجام ندهیم و مراقب اعمال و رفتارمان باشیم.

19.ایا ما نسبت به دیگران مسؤل هستیم؟ 

من در کار های خانه با پدر و مادر همکاری می کنم و وظایف شخصی خود را بر عهده دیگران نمی گزارم از پدر و مادرم اطاعت کرده و به نصیحت هایشان گوش می دهم ، زیرا انها خوشبختی من را می خواهند.

20.چگونه به اعضای خانواده احترام می گزاریم؟

هرگز نباید با پدر و مادر با تندی و گستاخی صحبت کنم،از هر تصمیم یا کاری که باعث ناراحتی آن ها می شود خود داری کنم.

21.چگونه با معلمان و هم کلاسی هایمان برخورد کنیم؟

مقررات،نظم کلاس و مدرسه را رعایت کنیم. در مدرسه همه تلاش می کنند که من بیاموزم و پیشرفت کنم، پس با معلمان و دیگر مسؤلان مدرسه با احترام برخورد کنم.

22.چند مورد دیگر از رفتار ما در مدرسه را نام ببرید؟

به توصیه های معلم گوش کنیم و سعی کنم درس ها را خوب یاد بگیرم، و تکالیفم را به خوبی انجام دهم. با هم کلاسی هایم مهربان باشم و به آن ها کمک کنم و از اموال عمومی مدرسه که متعلق به همه ی ماست مراقبت کنم.

23.با اعضای جامعه چگونه بر خورد کنیم؟

در محله زندگی ام طوری رفتار کنم که همسایگان آزرده نشوند ، برای حفظ امنیت با اهالی محل و مسؤلان همکاری کنم، من در برابر خون شهیدانی که برای انقلاب اسلامی و دفاع از میهن جان داده اند مسؤل هستم و خودم را موضف به ادامه راه آنها می دانم ، من وظیفه دارم به همراه هم وطنانم برای پیشرفت و آبادانی کشورم تلاش کنم ، وظیفه دارم از وحدت و استقلال میهنم دفاع کنم.

24.ما علاوه بر کشورمان در مقابل چه کسانی مسؤل هستیم؟

در برابر مسلمانان جهان و همه ی انسان ها مسؤل هستم.

25.ما نسبت به محیط زندگی و خود و عالم آفرینش چه مسؤلیتی داریم؟

آب و خاک و هوا و گیاه و نور نشانه های عظمت خلقت خداوند و نعمت هایی برای ما هستند. باید برای آباد کردن محیط زندگی ام تلاش کنم، سعی کنم بهداشت و پاکیزگی را در محیط زندگی ام حفظ کنم، به محیط زندگی ام آسیب نرسانم و نظم طبیعت را برهم نزنم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گروه تلگرام یه پاتوق برای همه نوکرای ارباب اموزش فارکس هتل در اصفهان دبستان طلوع فجر 2- کلاس سوم یک اشعارزیبا تحفه درویش گز و تاق Gwendolyn خدمات مجالس